Vi bruger cookies til statistik som en del af vores arbejde for at lave en god hjemmeside. Hvis du ikke siger "nej tak til cookies", antager vi, at du accepterer vores cookie politik.

Se vores "cookiepolitik".

Her kan du se kontaktinformationer på kommunens plejecentre

Læs om kontakt til plejecentre

Elmehøj

Elmevej 89, Øster Brønderslev
9700 Brønderslev

Afdelingsleder: Jette Ramskov
E-mail:
jette.ramskov@99454545.dk
Telefon: 9945 4960 

Hellevadlund

Borgergade 34, Klokkerholm
9320 Hjallerup

Afdelingsleder: Jette Ramskov
E-mail: jette.ramskov@99454545.dk
Telefon: 9945 5380

 

Kornumgård

Kornumgårdsvej 42 og Brahmsvej 1A til 1P
9700 Brønderslev

Forstander: Ulla Kaasgaard
E-mail: uk@diakon.dk 
Telefon: 9882 2044

 

Margrethelund

Margrethelund 6
9330 Dronninglund

Afdelingsleder: Lars Jensen
E-mail: lars.h.jensen@99454545.dk
Telefon:
 4177 8411

  

Rosengården

Voldgade 69
9740 Jerslev

Afdelingsleder: Anita Klit
E-mail: anita.klit@99454545.dk 
Telefon: 9945 5270 

Stenumgård

Bogfinkevej 32-36, Stenum
9700 Brønderslev

Konstitueret Afdelingsleder: Lene Skrejborg
E-mail: lene.skrejborg@99454545.dk
Telefon: 9945 4900

   

Stengårdscentret

Stengården 38
9320 Hjallerup

Konstitueret Afdelingsleder: 
E-mail:
susanne.evers@99454545.dk
Telefon: 2555 9388

Støberiet

Grønnegade 31 
9700 Brønderslev

Afdelingsleder: Berit Rosenkilde
E-mail: berit.rosenkilde@99454545.dk 
Telefon: 9945 4930 
 

Valdemarsgade

Valdemarsgade 27
9700 Brønderslev

Afdelingsleder: Lene Weibel Christiansen
E-mail: lene.weibel.christiansen@99454545.dk 
Telefon: 9945 4933 



 

Kontakt

Leder af plejecenter-området
Tlf.: 99454906
Opdateret 31. marts 2017
Ansvarlig redaktør: Lene Holst