Vi bruger cookies til statistik som en del af vores arbejde for at lave en god hjemmeside. Hvis du ikke siger "nej tak til cookies", antager vi, at du accepterer vores cookie politik.

Se vores "cookiepolitik".

Landdistriktsrådet

Landdistriktsrådet er et dialogforum for landdistrikternes organisationer og Brønderslev Kommune

Læs om Landdistriktsrådet

Medlemmer af Landdistriktsrådet

Fra Brønderslev Kommune
Karsten Frederiksen

Formand.
Formand for Miljø- og Teknikudvalget
Mail: Karsten.Frederiksen@99454545.dk

Hildo Rasmussen

Næstformand.
Næstformand for Miljø- og Teknikudvalget
Mail: Hildo.Rasmussen@99454545.dk

Dennis Kvesel
Medlem af Fritids- og Kulturudvalget
Mail: Dennis.Kvesel@99454545.dk
Steen Søgaard Petersen

Medlem af Fritids- og Kulturudvalget samt Børne- og Skoleudvalget
Mail: Steen.Sogaard.Petersen@99454545.dk

Benn Erik Grav
Chef for Teknik & Miljø
Mail: Benn.Erik.Grav@99454545.dk
Steven Hansen
Sekretær
Mail: Steven.Hansen@99454545.dk
Fra Landsbyrådet i Brønderslev Kommune
Kurt Bering
Formand
Hans Jørgen Melvej
Næstformand
Ann-Pia Taagaard
Kasserer
Jesper Albrechtsen
Medlem
Anders Peter Jensen
Medlem
Carsten Hannesbo
Medlem
Helle Pedersen Medlem 
Fra LAG Nord
Tove Fønss
Koordinator
Fra LandboNord
Jens Chr. Larsen
LandboNord

Dagsorden og referater

Landdistriktsrådets formål

Landdistriktsrådet er et dialogforum for landdistrikternes organisationer og Brønderslev Kommune.


Kontakt

Planlægger
Tlf.: 99454618
Opdateret 25. april 2019
Ansvarlig redaktør: Tine Astrup Jakobsen